28 Şubat…Aynı oyunlarla mı anılıyor

Tuğba BÜNÜL

28 şubat, yine aynı etkinlik ve aynı oyunlarla anılıyor..

Aynı Zihniyetin diri tutulduğu siyaset ve medya oyuncuları çamur atmaya devam ediyor, fitne ve fesat durmaksızın ilerliyor..

Hakkı çiğnenen Kurum ve Kuruluşlar isimleri değişse de misyonlarını aynı şekilde yürüttükleri gibi, Siyaset ve medyadaki kişiler de aynı şekilde isimleri değişse de meziyetlerini koruyor ve fitne adına misyonlarının hakkını veriyorlar..
Şairin dediği gibi
“Dolaylı yada direk,
Adem den son ferde dek
İman Küfür savaşı devam etmiş
edecek”…

İLKAV (İlmi Kültürel Araştırmalar Vakfı) kapatılma kararı alınması için Vakıflar genel müdürlüğü tarafından mahkemeye dava açıldı.

28 şubat zihniyeti ne değişiyor ne yumuşuyor ve aynı zihniyet tarihini tekerrür ettirmek adına yeni kurban kurum ve kuruluşlar sebep ve durumlar ortaya çıkarıyor..

Neymiş efendim İLKAV; “bu Halk Müslüman’dır ve Müslüman Halk çocuklarına Kuran eğitiminin, Hadis eğitiminin, Tefsir eğitiminin sağlanması ve verilmesini istiyor” demiş..Panel açılışı Kuran ı Kerim tilavetiyle başlamış..Kartel Medyanın bir Şubesinin haber spikeri olan Mehmet Ali Birand bu paneli yayınlamış ve savcıları, yetkilileri “bunlar kim ?” diyerek uyarmış ve göreve çağırmıştı…

Ülke menfaatini düşünen devletini seven ve koruyan bir birey olarak Birand üstüne düşen vazifeyi yerine getirmenin gurur ve hazzını yaşıyordur şu ara..Tabi Kuvvecileri 32. gün programında ağırlayan ve minnettarlığını sergileyen Birand bunu da mesuliyet ve vazife sayıyordu herhalde!.

Ya İLKAV’ın misyonu gereği; haklı istek ve taleplerini yerine getirmesi gerekirken, Vakıflar Müdürlüğünü yani ilgilileri bu konu hakkında uyaran ve ilgilenmelerini kamuoyu önünde dile getiren Bakana –Mehmet Ali Şahin- ne demeli? Bu şikayetleri istekleri değerlendirip halkın taleplerine kulak vereceği çözümler üreteceği yerde İLKAV için yaptırımlar uygulatacak uyarılarda bulunmalarına ne demeli? Bu ülke % 99’u Müslüman olarak biliniyor ve anılıyorken Müslüman Halkın istekleri, talepleri neden suç olsun..

Evet artık kimliğimizde İSLAM yazmayacak yada yazmıyor olabilir ama bu yine de Halk tabanını oluşturan Müslüman ve muhafazakar kesimi yok saymanıza sebep olamaz.. Bu ailelerin İslam dininin gerekli kıldığı eğitimi aile fertlerine vermek istemelerinden daha doğal ne olabilir…

Eğitim nedir ne şekilde ne zaman kime verilir biz bilir ve bizim dediğimiz gibi olacak söylemini bırakın artık… Benim çocuğuma; anne ve baba olmuşsam benim mesuliyetimde olduğu müddetçe benim dilediğim şekilde benim istediğim zaman ve mekanda eğitim veririm.. Bu temel bir Hak ve Hürriyettir… İnancımız ve Dinimiz gereği şeklimizi, eğitimimizi, zaman ve mekanlarımızı Dinimiz emrettiği şekilde yapmamızı yasaklayanlardan sıkıldık artık… Adalet ve Hak tan yoksun sözde Demokrasinin yareni Demokrat yöneticiler; sergiledikleri bu tavır ve yaptırıma sundukları bu uygulamalarla Demokrasi kılıfı geçirdikleri düzenle değil de başka bir yönetimle bizi yönettikleri belli olmuyor mu ?! artık..

İLKAV Ülkesindeki Müslüman halk kitlesinin söylemlerini İlmi Kültürel Araştırma Vakfı adı altında misyon bilerek İslami ilim ve İslam kültürünü yaşatmak ve yaymak adına panel hazırlamış ve sunmuştur… Benim adıma benim kimliğimi ve dinimin gereklerini haklı olarak yaşatan ve söyleyen İLKAV kapatılamaz kapatılmamalıdır…

Bu Ülke de artık Kuran tilaveti ile açılış yapmak Kuran öğrenmeyi sınırlamadan öğrenmek ve öğretmek suç sayılmamalıdır… Müslüman ülke diye adlandırılan Türkiye’nin bu komik suçlamalar ve infazlardan biran evvel sıyrılması, Hak ve Adaleti yaşanılır hale getirmesi gerekmektedir…

Bunun içinde Tavizsiz bir duruş sergilemeli, fikir ve inancına sahip çıkan bireyler olmalıyız..”Bir toplum kendi özünde olanı değiştirmedikçe Allah o toplumu değiştirmez” buyuran Rabbin ayetleri ne hakikatlidir ki..Allah Kendi Hakkından ödün veren ve ses çıkarmayan bu Halka böyle bir yönetim ve toplumu laik görmüştür…

Rabbim Tavizsiz, Hakikati söylemekten çekinmeyen O’na çağıran, Salih amelde bulunan ve ben gerçekten Müslümanlardanım diyen kullarından kılsın bizleri..

vesselam

Reklamlar

~ tarafından ahrar Şubat 28, 2007.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: