Eylemler…

İstanbul’da yarın hayat duracak
Yapı-Yol Sen, bugün ve yarın otoyollar ve Fatih Köprüsü’nde iş yavaşlatma eylemi yapacak. KESK’e bağlı diğer memurlar ise yarın İstanbul’da işlerini yapmayacaklar.

Yapı-Yol Sen, bugün ve yarın otoyollar ve Fatih Köprüsü’nde iş yavaşlatma eylemi yapacak. KESK’e bağlı diğer memurlar da, yarın hastanelerde, okullarda, vergi dairelerinde hizmet üretmeyecekler.

İş yavaşlatma eylemi, otoyollarda bugün saat 13.15’te başlayacak ve perşembe günü de devam edecek. İstanbul Fatih Köprüsü’nde de, bugün ve yarın saat 14.30’dan itibaren eylem gerçekleştirilecek. Bugünkü eylemler, saat 19.00’dan önce bitirilmeyecek.

İki gün süresince diğer işyerlerinde de iş bırakma eylemi yapacak olan Yapı-Yol Sen, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın hazırladığı Ek Ödeme Yasa Taslağı’nın yasalaşmasını, “fiili hizmet” talebinin uygulanmasını ve “otoyollar ve köprülerin ücretsiz” olmasını istiyor.

MEMUR YARIN İŞ BIRAKACAK

KESK’e bağlı diğer memurlar da, uluslararası sözleşmeler gereği grev hakkı bulunduğu gerekçesiyle, Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nunda yeri olmamasına karşın yarın iş bırakacak.

KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, yarın yapacakları iş bırakma eylemi hakkında bilgi verirken, üyelerinin, hastanelerde acil üniteleri dışında sağlık hizmeti vermeyeceklerini, okullarda eğitime 1 gün ara vereceklerini, vergi dairelerinde iş bırakacaklarını, bugün ve yarın otoyol ve köprülerde iş yavaşlatacaklarını bildirdi.

Yapacakları eylemle halkın bir gün sıkıntı yaşayacağını dile getiren Tombul, şöyle konuştu: “Biz halkımızın 365 gün sıkıntı yaşamasını istemiyoruz. Bütçeden yeterli kaynak aktarılarak hastanelerdeki kuyrukların azaltılmasını, okul sayısının artırılmasını, kamu çalışanlarına insanca yaşayacak bir ücret verilmesini istiyoruz. Halkımızdan, bu eyleme anlayışla bakmasını ve hepimizin yaşamını ilgilendiren politikaların değişmesi konusunda bize destek olmasını talep ediyoruz.”

KESK’İN İŞ BIRAKMA EYLEMİNE DESTEK

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, KESK’in ”İnsanca yaşam” talebinin karşılanması için yapacağı iş bırakma eylemine destek vereceklerini açıkladı. Soğancı, “Yarın meydanlarda siyasi iktidarı uyarıcaz” dedi.

KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) işyerlerinde yaptığı “Bütçe Referandumu”nda, bütçeye yüzde 92.1 oyla “hayır” denildiğini de anımsatan Soğancı, eylemlerini “Hayır diyen emekçilerin iradesinin dikkate alınması” için yapacaklarını belirtti.

Eylemde, IMF ve Dünya Bankası’nın “Yapısal Uyum ve İstikrar Programları” nın prostesto edileceğini ifade eden Soğancı, “Eylemde ülke ekonomisiyle ilgili tüm kararlarda başta emek örgütleri olmak üzere toplumun örgütlü kesimlerinin görüşlerinin alınmasını isteyeceğiz” dedi.

Soğancı, kamu emekçilerinin haklı talepleri için yarın kamu emekçileriyle meydanlarda olacaklarını belirterek, “Şimdi bu mücadeleyi, toplumun tüm kesimleriyle el ele, omuz omuza sürdümenin vaktidir” dedi.

ANKA -AA

Reklamlar

~ tarafından mollaca Aralık 13, 2006.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: